Wolontariat i wsparcie rzeczowe

Jestem zainteresowany wsparciem jako wolontariusz, co mógłbym robić w Państwa organizacji?

Aktualnie tworzymy program wolontariatu, który będzie dostępny na naszej stronie w specjalnej zakładce. Poszukujemy osób, które wesprą naszych podopiecznych w ramach usług prawnych, psychiatrycznych (regularna współpraca), będą mogły odwiedzać naszych byłych podopiecznych, lub tych, którzy aktualnie znajdują się w szpitalu, osób które mogą asystować mieszkańcom w załatwianiu spraw urzędowych lub w uczestnictwie w wydarzeniach kulturalnych. W ramach programów edukacyjnych chętnie skorzystamy również z pomocy w postaci nauki obsługi komputera dla naszych podopiecznych, czy innych kursów. Zależy nam  na poszerzaniu wiedzy naszych podopiecznych, także jeśli zajmujesz się czymś ciekawym i chcesz się tym podzielić, opowiedzieć o swojej pasji, hobby czy pracy, skontaktuj się z nami.

Mam żywność do oddania, czy ktoś może po nią przyjechać?

Nie odbieramy żywności od indywidualnych osób, współpracujemy z Bankiem Żywności i jesteśmy zaopatrzeni w produkty spożywcze. Wyjątkiem są produkty z długim terminem ważności: konserwy, produkty suche jak kasza, makarony. Ze względów logistycznych niestety nie jesteśmy w stanie ich odebrać, prosimy więc o przesłanie ich na adres Pensjonatu lub dostarczenie osobiście.

Czy jesteście Państwo zainteresowani meblami, sprzętami AGD?

Prowadzimy Schronisko dla 80 mężczyzn w kryzysie bezdomności, schronisko jest w pełni wyposażone i nie przyjmujemy żadnych mebli. Mamy również mieszkania treningowe, ze względu na fakt, iż są to małe mieszkania -umeblowanie jest trudne. W związku z czym prosimy o wcześniejszy  kontakt mailowy ze zdjęciem mebli  i numerem kontaktowym na adres: mieszkaniatreningowe@misja.com.pl.

Czy przyjmujecie Państwo odzież?

Tak, cały rok przyjmujemy odzież męską, używaną, w dobrym  stanie, również buty. Nie przyjmujemy odzieży eleganckiej typu koszule, garnitury. Nie jeździmy do darczyńców po odbiór odzieży. Można dostarczać odzież przez cały tydzień, o dowolnej porze, bez konieczności umawiania  się.  Dyżurni  odbiorą rzeczy i przekażą do magazynu.

Czy przyjmujecie Państwo również odzież damską i dziecięcą?

Nie, nie przyjmujemy. W tej sprawie polecam kontakt z lokalnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej lub z organizacjami prowadzącymi placówki dla bezdomnych kobiet.

Chciałbym przekazać chemię gospodarczą i kosmetyki, czy są Państwo zainteresowani?

Przyjmujemy zarówno chemią gospodarczą jak i środki higienicznie. Prosimy o zwrócenie uwagi by środki te posiadały nie przekroczony termin ważności. Choć prowadzimy schronisko dla mężczyzn, nasza praca także obejmuje wsparcie dla osób przebywających w przestrzeni publicznej w związku z czym przyjmujemy także środki czystości i higieny osobistej przeznaczone dla Pań ( w tym w szczególności przeznaczone do higieny intymnej).

Jakie inne dary rzeczowe mogę przekazać?

Przyjmujemy dary rzeczowe jak:
  • środki opatrunkowe w tym plastry, bandaże, gazę
  • środki do dezynfekcji (zarówno ran jak i pomieszczeń), rękawiczki jednorazowe
  • środki do pielęgnacji roślin
  • karmę dla kotów i psów, żwirek dla kotów (w schronisku opiekujemy się także 3 kotami i 1 pieskiem)