Schronisko

 

Pensjonat Socjalny „Św. Łazarz”

Nasze schronisko dla osób bezdomnych znajduje się przy ul. Traktorzystów 26 w Warszawie w Dzielnicy Ursus. Już z peronu stacji PKP Ursus można dostrzec estetyczny budynek z cegły klinkierowej. Wejście znajduje sięz drugiej strony, tj. od ul. Dyrekcyjnej. Budynek, w którym mieści się nasz ośrodek ma szczególną historię; najpierw były tu mieszkania dla rodzin pracowników Zakładu Przemysłu Ciągnikowego, później budynki „dyrektorskie” a teraz my: 80 bezdomnych mężczyzn i pracownicy Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej.

Budynek jest 3 kondygnacyjny. Na parterze mieszczą się 2 pokoje dla bezdomnych osób mających problemy z poruszaniem się, a także doskonale wyposażona kuchnia, jadalnia. Ponadto na parterze naszego schroniska dla są też biura: prezesa Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej, kierownika placówki, pracowników socjalnych, asystentów, księgowej oraz pokój spotkań indywidualnych, m. in. z psychologiem, terapeutą i doradcą zawodowym.

Na poziomie -1 mamy kotłownię, pralnię, 3 magazyny żywnościowe i magazyn środków higienicznych a także "Kawiarenkę" w której znajduje się TV i dobrze zopatrzona biblioteczka.

Na pozostałych piętrach budynku znajdują się 2 i 3-osobowe pokoje mieszkalne dla naszych podopiecznych. Jest jeszcze pięknie zaadaptowane poddasze, gdzie znajdują się dwie sale wieloosobowe, w których także mieszkają osoby w kryzysie bezdomności. Pomiędzy nimi, na poddaszu jest przestronna sala (KAB-el - Klub Aktywizacji Osób Bezdomnych) gdzie mamy możliwość spotkać się z wszystkimi mieszkańcami, gdzie organizujemy wspólne wigilie czy śniadania wielkanocne dla naszych podopiecznych z Pensjonatu, Mieszkań Treningowych oraz dla osób bezdomnych przebywających w przestrzeni publicznej. To tutaj organizujemy spotkania dla osób oczekujących na dom pomocy społecznej, tu prowadzimy treningi higieniczne czy spotkania i grupy motywujące do utrzymywania trzeźwości. To wreszcie w naszym KAB-lu organizujemy konferencje, często ogólnopolskie.

 

Przejdź - Uchwała w sprawie organizowania i prowadzenia Pensjonatu Socjalnego "Św. Łazarz" oraz regulamin placówki.