Spektakl teatralny w Pensjonacie

Już wkrótce Pensjonat Socjalny "Św. Łazarz" będzie gościł aktorów z Teatru Mazowieckiego. Dla naszych podopiecznych 5 grudnia o godzinie 17:00 zostanie wystawiony spektakl "Wdowy" Sławomira Mrożka. Jednym z celów Misji jest aktywizacja społeczna podopiecznych. Zależy nam aby osoby w kryzysie bezdomności miały możliwość uczestniczenia w życiu kulturalnym miasta.  Wiemy, że udział w takich wydarzeniach jest często poza zasięgiem finansowym osób bezdomnych, tym bardziej cieszymy się, że Teatr Mazowiecki wyszedł na przeciw oczekiwaniom podopiecznych i pojawi się w naszym schronisku.

Wdowy Sławomira Mrożka to opowieść kawiarniana, osadzona w duchu epoki, która minęła. To także spektakl stricte kabaretowy, a przy tym porywający widza w niezwykłe rewiry wyobraźni i poczucia humoru swojego autora. Jednym słowem, jest to kabaret metafizyczny. To, co wydaje się być farsą, dzieje się tu w cieniu wielkich zagadnień eschatologii, zaś to, co zwykliśmy traktować na co dzień z powagą – zostaje strącone z koturnu i bezlitośnie wyśmiane. Miłość, zdrada i śmierć w tekście Mrożka tworzą mieszankę wybuchową.Osnuty na pierwszej części dramatu spektakl opowiada historię dwóch młodych kobiet, które po śmierci swoich mężów przypadkiem spotykają się w kawiarni. Rozpoczęta przez nie rozmowa szybko wymyka się im spod kontroli, a potem zostaje przerwana przez pojawienie się jeszcze jednego, nieoczekiwanego bohatera. Wdowy można odczytywać rozmaicie, jednak przede wszystkim jest to niezrównana komedia, stworzona zgodnie z regułami zapomnianego dzisiaj, szlachetnego stylu.

http://www.teatrmazowiecki.pl/wdowy-spektakl-goscinny/

Serdecznie zapraszamy osoby w kryzysie bezdomności na to wydarzenie 5 grudnia 2015r. o godz. 17:00 w Pensjonacie Socjalnym "Św. Łazarz" przy ul. Traktorzystów 26 w Warszawie.