Schronisko dla osób w kryzysie bezdomności
Kto może zgłosić się do zamieszkania w Pensjonacie?
Pensjonat Socjalny Św. Łazarz jest schroniskiem dla 80 osób w kryzysie bezdomności. Jesteśmy schroniskiem aktywizującym zawodowo, przyjmujemy osoby które chcą i są w stanie wrócić na rynek pracy. W sprawie uzyskanie informacji o procedurze przyjęcia można zgłaszać się do pracowników socjalnych od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 18:00. Warunkiem przyjęcia osoby w kryzysie bezdomności jest trzeźwość, akceptacja regulaminu oraz skierowanie wydane przez właściwy Ośrodek Pomocy Społęcznej. Zgodę na interwencyjne przyjęcie wydaje Warszawskie Centrum Integracji - Integracyjna Warszawa bądź właściwy Ośrodek Pomocy Społecznej po wcześniejszym uzgodnieniu z kierownikiem placówki.
Jak możecie pomóc osobie bezdomnej kiedy nie macie dla niej wolnego miejsca?
W Pensjonacie od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 18:00 dyżury pełnią pracownicy socjalni, którzy przekażą informację gdzie można udać się po pomoc. Posiadają często informacje o wolnych miejscach w innych placówkach. Jednorazowo skorzystać można z łaźni i magazynu odzieżowego. Zawsze można zjeść posiłek i napić się ciepłej herbaty.Jak długo można zamieszkiwać w Pensjonacie?
W naszej placówce nie mamy żadnych zapisów określających maksymalną długość pobytu. Każda sytuacja jest inna więc każdy pobyt traktowany jest indywidualnie.Czy prowadzicie jadłodajnię ?
Nie prowadzimy jadłodajni jednak kiedy ktoś stara się o przyjęcie do Pensjonatu może skorzystać z posiłku i napić się ciepłej herbaty. Jadłodajnie mieszczą się w Warszawie w następujących lokalizacjach:- ul. Wiślana 7
- ul. O. Boznańskiej 21
- ul. Lubelska 30/32
- ul. Sapieżyńska 3
- ul. Żytnia 1a
- ul. Kawęczyńska 4a
- ul. Magazynowa 14
Czy prowadzicie łaźnię / magazyn odzieżowy ?
Jednorazowo osoby zainteresowane przyjęciem do Pensjonatu mogą skorzystać z łaźni i otrzymać czystą odzież. Magazyn odzieżowy i łaźnia prowadzone są wyłącznie dla mieszkańców Pensjonatu. Na terenie m. st. Warszawy funkcjonują bezpłatne łaźnie i magazyny odzieżowe w których osoby potrzebujące mogą otrzymać pomoc. M.in. łaźnia przy ul. Żytniej 1a w Warszawie czy łaźnia mobilna stacjonująca w chwili obecnej przy ul. Żwirki i Wigury 34 w Warszawie (co 4 miesiące zmieniająca lokalizację).Kto może się zgłosić na mieszkania treningowe?
- osoby powyżej 18 roku życia (zarówno kobiety jak i mężczyźni) mające stałe i udokumentowane dochody, kwalifikujące się lub zakwalifikowane do przydziału lokalu z zasobów m. st. Warszawy – lokal komunalny.