Portrety Siostrzeństwa 2024

Prezeska Fundacji Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej Adriana Porowska znalazła się w gronie kobiet  nominowanych do nagrody redakcji Sestry.eu: "Portrety Siostrzeństwa". Jesteśmy ogromnie wdzięczni za to wspaniałe wyróżnienie wiedząc ile wspaniałych kobiet w Polsce każdego dnia wspiera swoje siostry ale i swoich braci z Ukrainy.

W dniu 13 lutego odbyła się uroczysta gala na której uhonorowano kobiety, działaczki niosące pomoc na rzecz kobiet i dzieci z Ukrainy ale także wnoszące swój wkład w walkę o wolność i niezależność tego kraju.

Kapituła wybrała laureatki - Polkę Martę Majewskę, burmistrzynię Hrubieszowa, która m. in. założyła ośrodek dla uchodźców w swoim mieście. Z kolei ze strony Ukrainy wybrana została mama i córka Galina Andruszków i Wiktoria Batryn  założycielki Fundacji UNITERS, które m. in. od 10 lat prowadzą akcję „Święta bez taty” i dostarczają prezenty świąteczne dzieciom, które utraciły swoich ojców na froncie. Te trzy wspaniałe kobiety stały się twarzami siostrzeństwa w 2024 roku.

Gratulujemy wszystkim przyjaciółkom, siostrom za solidarności między kobietami, za wzajemną pomoc i wsparcie w każdej trudnej chwili. Tutaj nie było konkurencji, tutaj wszystkie walczymy o wolność i zwycięstwo dla Ukrainy. Wolność dla nas i naszych kolejnych pokoleń!