WIELKANOC 2022

Drodzy Przyjaciele Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej!

Święta Wielkanocne przypominają nam, że życie jest silniejsze niż śmierć. Dobro jest silniejsze niż zło. To jest i pozostaje głównym przesłaniem Wielkanocy.

Niestety za naszą wschodnią granicą od kilku tygodni trwa wojna i nie widać oznak ustania tej przemocy. Liczby opisujące rozgrywającą się tam tragedię wciąż rosną. Do Polski docierają miliony uchodźców wojennych. Jak wiecie nasza Fundacja zawsze szybko odpowiada na pomoc tych najbardziej potrzebujących. Tym razem nie mogło być inaczej. W Pensjonacie Socjalnym zorganizowaliśmy 27 miejsc dla osób, które czasem na jedną a innym razem na kilka nocy potrzebują bezpiecznego miejsca na nocleg. Ponadto jesteśmy stale, od rana do późnych godzin nocnych na Dworcu Zachodnim w Warszawie. To tutaj wysiadają z pociągów i autokarów dorośli i dzieci uciekający przed wojną. To też tutaj żegnamy tych, którzy jadą walczyć za Ukrainę.

Otwórzmy serca na dar Bożej miłości, byśmy mogli się nią dzielić z innymi! Niech radosne Alleluja będzie dla Was i Waszych bliskich znakiem radości i nadziei, które dzięki Wam są również udziałem naszych braci i sióstr z Ukrainy.

 Za wszelkie dobro niech zmartwychwstały Pan stokrotnie wynagrodzi. Z wyrazami wdzięczności oraz pamięcią w modlitwie pracownicy, wolontariusze i osoby w kryzysie bezdomności.

Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej