Prosimy o wsparcie w pomaganiu!

Nowe wyzwania i potrzeby w pomaganiu osobom bezdomnym

W czasie epidemii wszystkim Nam przychodzi mierzyć się z nową i nieoczekiwaną sytuacją. W schronisku dla osób bezdomnych musimy każdego dnia dbać o bezpieczeństwo 80 pensjonariuszy. Obserwujemy sytuacje w Polsce i na świecie i widzimy jakie ogromne niebezpieczeństwo niesie ze sobą zakażenie wirusem covid-19 w placówkach, gdzie zbiorowo przebywają osoby starsze i osłabione.

Zmiany w funkcjonowaniu KMPS

Postanowiliśmy zmienić funkcjonowanie placówki tak, aby maksymalnie ograniczyć ryzyko przenoszenia choroby. Zatrudniliśmy dodatkowe osoby, które pełnią funkcje opiekunów, pomagają w przygotowywaniu żywności oraz paczek żywnościowych, których w tej chwili wydajemy znacznie zwiększonej ilości. Nie sprawdzamy kto ma jaki dochód i gdzie mieszka. Wiemy, że wiele Polaków jest teraz w trudnej sytuacji finansowej, dlatego każdy, kto przyjdzie do nas z prośbą otrzyma skromną paczkę żywnościową. Musimy dodatkowo zaopatrzyć nasze magazyny w żywność z długą datą ważności. W związku z tym potrzebujemy środków na zakup poszczególnych produktów.

Pomoc dla mieszkańców Mieszkań Treningowych

Również nasi podopieczni w programie mieszkań treningowych potrzebują teraz dodatkowego wsparcia. Pomagamy między innymi osobie, która dotąd pracowała na lotnisku, ale ma różne obciążenia zdrowotne i musi przebywać na zwolnieniu lekarskim. Innych 2 mieszkańców straciło część etatu, ponieważ zakłady ich pracy są czasowo zamkniętę, bądź pracują w ograniczonych godzinach. Wiemy jak bardzo zależy tym ludziom aby pozostać w mieszkaniu i dalej realizować swoje plany i marzenia. Żyją teraz w niezwykłym strachu i obawie, że nie stać ich będzie na utrzymanie się. My jednak nadal musimy opłacać czynsze właścicielom, dlatego prosimy Was o pomoc w opłaceniu czynszów. Dzięki temu będziemy mogli obniżyć naszym mieszkańcom koszty partycypowania w opłatach i dać im spokojny sen, poczucie stabilizacji.

 

Otrzymujemy od Państwa ogromne wsparcie za co dziękujemy z całego serca! Każdego dnia jesteśmy razem z naszymi podopiecznymi aby dodawać im siły i  wiary w to, że już niedługo będzie lepiej.

Jeszcze więcej szczegółów poznacie na stronie naszej zrzutki -------- https://zrzutka.pl/24xg6x

Dziękujemy!