Osoby w kryzysie bezdomności potrzebują pomocy w czasie epidemii

 

Mimo epidemii Covid-19 nadal pomagamy osobom bezdomnym i potrzebujemy Waszego wsparcia

 

Jak pomóc bezdomnym w czasie epidemii COVID-19 

Podczas gdy wokół świat zwolnił i wstrzymał oddech z niedowierzaniem obserwując kolejne skutki epidemii koronawirusa SARS-Cov-2 Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej nie zwalnia i ciągle wspiera Warszawiaków w wychodzeniu z kryzysu bezdomności. Szczególnie teraz, gdy Rząd wprowadził zakaz w przemieszczaniu się, gromadzeniu i wychodzeniu z domów w celach innych niż zdrowotne i zawodowe nasi podopieczni potrzebują pomocy. Codziennie jeździmy na patrole streetworkingowe rozwożąc produkty spożywcze oraz higieniczne. Pracujemy z mieszkańcami schroniska Pensjonat Socjalny “Św. Łazarz” pomagając im uporządkować wszystkie istotne sprawy. Wspomagamy w samodzielności osoby korzystające z Mieszkań Treningowych oraz naszych byłych podopiecznych. 

 

Aby nadal pomagać osobom bezdomnym i robić to, czego Wam nie zalecamy - codziennie wychodzić na ulicę, na działki, na pustostany, do schroniska - potrzebujemy Państwa wsparcia. Koronawirus nie oszczędza osób bezdomnych, dlatego prosimy: pozwólcie nam ciągle pomagać osobom w kryzysie bezdomności w Warszawie. 

 

Koronawirus: Potrzeby osób bezdomnych 

Aby zabezpieczyć naszą placówkę na wypadek zarażenia wirusem Covid -19, któregoś z naszych mieszkańców potrzebujemy zestawów ochrony ochrony biologicznej - dzięki nim będziemy mogli podawać posiłki i leki osobom odizolowanym od reszty mieszkańców, sprawdzać ich samopoczucie i stan zdrowia, wymieniać pościel czy dezynfekować pomieszczenia. 

 

Do codziennej pracy niezwykle ważne jest posiadanie masek i rękawiczek ochronnych. Przyjmiemy każdą ilość w rozmiarach M i L zarówno dla pracowników jak i podopiecznych. 

 

Naszym podopiecznym rozdajemy otrzymany od Państwa płyn i żel antywirusowy do rąk. Aby wygodnie mogli go używać potrzebujemy małych buteleczek i atomizerów do których moglibyśmy przelewać płyn z dużych kilkulitrowych butelek. Dlatego przyjmiemy każdą ilość buteleczek z dozownikiem i atomizerem. 

Niezwykle przydatne będą także jednorazowe pojemniki na żywność. Dzięki nim moglibyśmy dostarczać do naszych podopiecznych w przestrzeni publicznej w bezpieczny sposób przygotowane posiłki. 

 

Siedzenie w zamkniętym Pensjonacie wśród wielu innych mężczyzn jest bardzo stresujące i frustrujące dla naszych mieszkańców. Dlatego prosimy także o podzielenie się z nami sprzętami RTV, które pomogą umilić przeczekanie izolacji oraz ułatwią kontakt z pracownikami Misji, lekarzami, prawnikami etc. Potrzebujemy sprawnych telefonów komórkowych, odbiorników radiowych, telewizorów, routerów, laptopów. Wszystkiego tego, bez czego Państwo nie wyobrażają sobie spędzenia kilku tygodni w zamknięciu. 

 

Ponadto, tak jak dotychczas cały czas prosimy o przekazywanie nam ubrań męskich i damskich w dobrym stanie, a także bielizny, butów, poszewek na pościel, naczyń, garnków, czy mebli i innych sprzętów wyposażenia wnętrz

 

Przyjmiemy z wdzięcznością także podstawowe środki higieniczne: mydła, żele pod prysznic, szampony, maszynki i pianki do golenia, pasty i szczoteczki do zębów, a nawet (choć wiemy, że małe na to szanse ;)) papier toaletowy

 

Zachęcamy także do wspierania nas finansowo w aktywnych zrzutkach (na pensję opiekuna) oraz za pomocą przelewów bankowych (dane do przelewu)


 

Razem możemy przetrwać czas epidemii 

Już nie raz przekonaliście nas, że nie ma dla Państwa rzeczy niemożliwych, a dobro drugiego człowieka jest zawsze najważniejsze. Jeśli więc zastanawiacie się, jak pomóc osobom bezdomnym w czasie epidemii COVID-19 to lista najpotrzebniejszych rzeczy, dzięki którym będziemy mogli efektywnie działać na rzecz dobrej zmiany. 

 

Zachęcamy też do śledzenia naszych profilii w mediach społecznościowych, gdzie nie bieżąco relacjonujemy jak wygląda nasza działalność. A jeśli w czasie domowej izolacji wyjrzycie przez okno lub wejdziecie na balkon i zauważycie osobę, która zdaje się być w kryzysie bezdomności zachowajcie dystans i zadzwońcie lub napiszcie do nas o tym gdzie można ją spotkać. Zadbajcie Kochani o swoje bezpieczeństwo, a my zadbamy o tę potrzebującą osobę.