Opiekun w Pensjonacie Socjalnym “Św. Łazarz” kontra koronawirus

Opiekun w schronisku pełni ważną rolę szczególnie w czasie epidemii. Wspiera mieszkające u nas osoby bezdomne, pomaga pozostałym pracownikom.  

Opiekun w Pensjonacie w trakcie epidemii 

W czasie epidemii nasi podopieczni są szczególnie narażeni na niebezpieczeństwo. W naszym schronisku mieszkają nie tylko osoby młode i zdrowe, ale również starsze, schorowane, o bardzo obniżonej odporności, które szczególnie wymagają opieki w ostatnim czasie. Musimy dbać o ich zdrowie i bezpieczeństwo. Mimo ogromnego zaangażowania ze strony całego naszego zespołu, nie jesteśmy w stanie odpowiednio zabezpieczyć wszelkich potrzeb wynikających z epidemii. Dlatego też zdecydowaliśmy o zatrudnieniu dodatkowego opiekuna, który wspomoże nasze działania. 

 

Czym zajmuje się opiekun

Na co dzień opiekun pracuje prawie 24 godziny na dobę na terenie Pensjonatu Socjalnego “Św. Łazarz”. Kieruje podopiecznych do konkretnych prac, jakie muszą zostać wykonane na terenie placówki, dba o to, by wszyscy mieszkańcy czuli się bezpiecznie i potrzebnie, pomaga naszym podopiecznym z przestrzenii publicznej w korzystaniu z magazynu i łaźni. W czasie epidemii jego obecność jest szczególnie ważna. Jako osoba przebywająca u nas cały czas kontroluje temperaturę mieszkańców, sprawdza, czy nikt nie ma niepokojących objawów, pilnuje, by wyznaczone osoby regularnie dezynfekowały powierzchnie, klamki, poręcze, dba o to, by nigdzie nie zabrakło mydła lub płynu do dezynfekcji. Epidemia koronawirusa dotyka też osoby w kryzysie bezdomności. Dzięki opiekunowi możemy zminimalizować jej ryzyko w Pensjonacie “św. Łazarz”.  

 

Zatrudnienie opiekuna

Oczywiście koszty wynagrodzenia tego pracownika, jak i wiele innych kosztów związanych z zabezpieczaniem przed epidemią wśród osób bezdomnych to kwoty, które są dla nas bardzo duże. Samo wynagrodzenie nowego opiekuna w kwocie około 1900 zł netto miesięcznie generuje koszty pracodawcy na poziomie 3100 zł miesięcznie. Co gorsza, nikt nie jest w stanie przewidzieć jak długo taka sytuacja potrwa i jak długo będziemy potrzebować pomocy w walce z epidemią wśród osób dotkniętych kryzysem bezdomności. Dlatego też zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc w zgromadzeniu kwoty pokrywającej koszty wynagrodzenia opiekuna przez trzy miesiące, tj 9300 zł. 

 

Wiemy, że już wcześniej wiele razy nam pomagaliście i nigdy nie zostawiliście nas samych. Dlatego, jeśli zastanawiacie się, jak wspomóc osoby w kryzysie bezdomności w trakcie epidemii koronawirusa prosimy - dołączcie się na naszej zrzutki: 

 

https://zrzutka.pl/5favt7

 

Pamiętajmy o tych, którzy potrzebują pomocy w ochronie przed epidemią.