#ObywatelPL

Obywatel to Ty

6 maja odbyła się premiera nowej książki Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara, który wraz z Bartoszem Bartosikiem rozmawia o Polakach, ich prawach oraz stanie polityczno-społecznym naszego kraju. Pan Adam Bodnar od dawna wspiera osoby w kryzysie bezdomności, a także pomaga Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej w działaniu na rzecz zwalczania bezdomności. Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z tak mądrym Obywatelem.

 

Obywatel PL to Ty.

Czy nasza demokracja jest zagrożona?

Skąd w nas tyle podziałów?

W którą stronę zmierza reforma sądownictwa?

Kim są najbardziej wykluczone osoby?

O coraz mocniejszych pęknięciach w społeczeństwie, próbach manipulacji Polakami i kontrowersjach związanych z praworządnością, prawami mniejszości i aborcją. Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich, w odważnej rozmowie z Bartoszem Bartosikiem prześwietla kondycję państwa. Zwraca uwagę na trudny dialog lewicy z chrześcijaństwem i nie zapomina o wykluczonych. Pokazuje dynamikę samorządów i bogactwo lokalnych społeczności, które dają Polsce energię do zmian. Obnaża wady transformacji ustrojowej, wskazując na jej ofiary i bohaterów. Zastanawia się nad przyszłością kolejnych pokoleń i wyczula na niebezpieczeństwa związane z obecną epidemią.

Wolność jest w Tobie.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy. 

 

Wsparcie KMPS

Cały dochód ze sprzedarzy zostanie przekazany na rzecz Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej. Link do zakupu znajduje się tutaj: https://obywatelpl.pl/

 

Zachęcamy do wspierania naszej działalności zarówno poprzez zakup publikacji #ObywatelPL, jak i inne możliwe sposoby.