Młodzież odwiedziła Pensjonat św. Łazarz

W czwartek, 22 października naszymi gośćmi byli podopieczni Fundacji „po DRUGIE”. Grupa młodzieży z placówek resocjalizacyjnych na Mazowszu realizuje obecnie projekt „Co mnie czeka, gdy stąd wyjdę…” w ramach którego pojawiła się w Pensjonacie Socjalnym przy ul. Traktorzystów 26.

Młodzież zapoznała się nie tylko z historią i działalnością Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej, ale mogła również zobaczyć, jak żyją i wracają do społeczeństwa mieszkańcy Pensjonatu św. Łazarz. W trakcie rozmów z pracownikami KMPS oraz osobami doświadczającymi bezdomności, podopieczni fundacji uświadomili sobie, że los każdego człowieka zależy w dużej mierze od decyzji życiowych podejmowanych również w młodości a usłyszane historie życia naszych pensjonariuszy zmusiły do refleksji i zastanowienia się nad własnymi wyborami.

W trakcie blisko dwugodzinnego spotkania poruszono również temat programu mieszkań treningowych. Od trzech lat z powodzeniem realizuje go KMPS, a od niedawna również Fundacja „po DRUGIE”.

Nasi goście zadeklarowali również chęć uczestniczenia we Flash Mobie, który KMPS planuje zorganizować 29 listopada bieżącego roku pod kolumną Zygmunta na warszawskiej Starówce.