Misterium Męki Pańskiej w Grzebowilku

W Niedzielę Palmową, 29.03.2015, mieszkańcy naszego Pensjonatu mieli okazję uczestniczyć w Misterium Męki Pańskiej organizowanym przez mieszkańców gminy Grzebowilk koło Mińska Mazowieckiego. Wyjazd ten był możliwy dzięki pomocy firmy Ebejot, która zasponsorowała nam autokar.
Uczestnictwo w Misterium pozwoliło nam na pogłębienie świadomości znaczenia Świąt Wielkiej Nocy oraz doświadczenie  silnych przeżyć zarówno w znaczeniu religijnym jak i kulturowym.
Szczególną uwagę zwracało duże zaangażowanie mieszkańców Grzebowilka w przygotowanie oraz samo odtworzenie Misterium. Również część mieszkańców naszego Pensjonatu dała się porwać temu zaangażowaniu i korzystając z pomocy organizatorów przebrała się za mieszkańców Jerozolimy aby pomóc w bardziej realistycznym odtwarzaniu ostatniej drogi Jezusa.
Bardzo duże wrażenie robiła ilość osób, które przybyły na Misterium. Kilkuset uczestników w połączeniu z pięknymi okolicami, którymi wytyczono trasę Drogi Krzyżowej stanowiło niesamowite tło dla realizowanej inscenizacji.
Dla wielu z nas była to pierwsza okazja do uczestniczenia w Misterium Męki Pańskiej zainscenizowanym z takim rozmachem, zaangażowaniem i dbałością o szczegóły. Było to przeżycie, które zrobiło na nas ogromne wrażenie i z pewnością wzbudziło ochotę aby wrócić tu za rok.
Dziękujemy za zaproszenie.