8 Kamiliański Piknik Rodzinny

Po raz kolejny spotkaliśmy się w gronie przyjaciół. Najtrudniejszym elementem przygotowań zawsze jest pogoda. Tego nie możemy zmienić. Moja babcia mawiała że ”jeśli coś jest Panu Bogu miłe to na pewno się uda”. Pomimo dramatycznych prognoz pogody zapowiadających, deszcz a nawet burze u nas pięknie świeciło słońce. Dziękuję Ci za to Boże. 
Reszta to już ludzka robota. The Streeters pracowali nad repertuarem długo przed piknikiem. Cieszę się że osoby przebywające w naszej placówce potrafią się zmobilizować i realizować swoje pasje. Obserwujcie bacznie ich karierę. 
???? Artur Gajos z firmy eventowej Diva Event Agency zaproponował występ Martiny Collins . Ta młoda wokalista wykazała się dużym profesjonalizmem i dojrzałością sceniczną. Słuchający byli pod ogromnym wrażeniem jej uroku osobistego a przede wszystkim pięknego głosu. Dziękujemy Ci Martyna za poświęcenie nam czasu i uświetnienie naszego pikniku. Dobro powraca więc spodziewaj się w najbliższym czasie urzeczywistnienia marzeń. Zyskałaś wielu fanów. 
Dariusz Rączka wprowadził nas w niezwykle klimatyczny świat, zrobiło się balladowo i klasycznie. Czuć było w powietrzu wyjątkowe wibracje. 
Na pikniku wyszło piękne słońce a największa niespodzianka opanowała scenę. Dzieciaki z Hope 4 street rozwaliły system. Czuliście jednocześnie radość i wzruszenie ? To zupełnie genialne, fenomenalne, niesamowite, nieziemskie, boskie. Pani Ania Schmidt pracująca z dzieciakami ze świetlicy stworzyła niesamowity projekt. Dzieciaki same mające za sobą trudne i bolesne doświadczenia, tworzą prawdziwą i piękną muzykę. To był balsam dla duszy i nadzieja dla świata. Musimy się jeszcze spotkać 
Spotkanie zakończyliśmy występem Szymona . Miało być karaoke ale on za dobrze śpiewa i chętni się wykruszyli  Z całego serducha dziękuję w imieniu nas wszystkich że znalazłeś czas i spędziłeś z nami część niedzieli. Oczywiście mam zamiar zapraszać Cię kolejne razy. Masz w sobie zupełnie fenomenalną moc dawania energii.

Dziękuję za pomoc w organizacji i za uczestnictwo pikniku uczniom z Zespołu Szkół Społecznych STO im. Pawła Jasienicy i Zespołu Szkół Specjalnych nr 38
W młodzieży nadzieja i siła 
Dziękuję strażnikom miejskim, naszym dzielnicowym Marcie i Robertowi za obecność na pikniku i na co dzień za cenną współpracę. 
Czuliśmy się zaopiekowani dzięki obecności karetki którą prowadził Bartłomiej Matyszewski z Fundacji Fortior- Fundacji dla wielu. 
Była z nami reprezentacja Marszałka województwa i Biura Rzecznika Praw Obywatelskich.
A przede wszystkim byli z nami mieszkańcy pensjonatu, mieszkań treningowych, osoby przebywające w przestrzeni publicznej, ludzie którzy dzięki naszej pracy już mają swoje mieszkania lub przebywają w Domu Pomocy Społecznej. 

 

Jeszcze raz serdecznie wszystkim dziękuje, Adriana Porowska.