IV Światowy Dzień Ubogich

W dniu dzisiejszym obchodzony jest już po raz czwarty Światowy Dzień Ubogich. Dziś ciężko uwierzyć nam, że to już czwarty rok z rzędu obchodzimy to święto! Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej miała niezwykły zaszczyt uczestniczyć w spotkaniu z Papieżem Franciszkiem w momenice kiedy je ustanowił. Dziś wydaje nam się, że przecież było to zaledwie przed chwilą. Z wielką czułością w sercu wspominamy tę chwilę. Podczas spotkania w Papiejskiej sali Audiencyjnej Pawła VI podopieczny Misji w swoim przemówieniu do Franciszka powiedział: "Spotykamy się tu wspólnie, żeby wyrazić naszą radość, że pamiętasz o nas jako osobach wartościowych, a nie wytykanych palcami tylko za to, że los dał nam piekło za życia". Było to 18 listopada 2016r. Teraz tę radość możemy wyrażać każdego roku w trzecią niedzielę listopada, wiemy też że w tym dniu pamięta o nas nie tylko Papież Franciszek ale wszyscy ludzie na całym świecie.

W listopadzie 2017r. odwiedziliśmy Watykan po raz drugi. Nie mogło nas zabraknąć na pierwszym Światowym Dniu Ubogich. Chwile jakie spędziliśmy i dzieliliśmy wtedy ze sobą pozostaną z nami do końca życia.

W czasie pandemii szczególnie brakuje nam takich momentów. Jest nam ogromnie przykro, że nie możemy świętować razem, że nie mogliśmy zabrać do Rzymu kolejnej grupy osób w kryzysie bezdomności która miałaby okazje doświadczyć spotkania z Ojcem Świętym. Otaczająca nas teraz rzeczywistość jest skrajnie różna od tej 3 czy 4 lata temu.  Osoby w kryzysie bezomności są szczególnie narażone na zarażenie wirusem i powikłania związane z chorobą. Borykamy się z wieloma problemami jednak mając w sercu słowa Papieża jakie dziś do nas kieruje jesteśmy pełni nadziei, że wspólnie przetrwamy ten trudny czas. Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z Orędziem Ojca Świętego na IV Światowy Dzień Ubogich. 

Ojcze Święty dziękujemy!