HARNA - Piękna Misja

Ukraińskie kobiety uciekły ze swoich domów przed wojną, ale nie uciekły przed pracą i odpowiedzialnością za swoje życie.
Poznałam je, podziwiam za odwagę i przedsiębiorczość, od początku starałam się pomóc. Już latem zeszłego roku wiedzieliśmy że musimy postawić na ich integrację i aktywizację.
Tak narodził się pomysł coworkingu czyli udostępnienia miejsc do pracy. Z taką małą korektą, że u nas udostępniamy jeszcze wszystko, co do tej pracy jest potrzebne! Kto jak nie my?!
W języku ukraińskim „harna” oznacza ładną kobietę, w Polsce kojarzone z kimś dumnym, silnym i pięknym. I tak postrzegam nasze działanie. Jesteśmy silne, dumne i piękne w działaniu. Bo to piękna misja dać ludziom szanse na pełną samodzielność i samostanowienie.
Za wystrój Harnej odpowiada Kasia Munio, za zaopatrzenie we wszystkie materiały Iwona Warzyńska, za ludzi tam pracujących Marie Nikolaychuk (poznałyśmy się rok temu na dworcu. Ta uśmiechnięta dziewczyna ma moc przyciągania ludzi). Razem organizowałyśmy Wolontariat nformacyjny a teraz przyszedł czas na zorganizowanie miejsc pracy dla ukraińskich specjalistek z obszaru beauty.
Chodźcie do nas na pazury, po nową fryzurę, piękny makijaż. Mamy w planach barbera, przedłużanie rzęs, makijaż permanentny brwi, depilację laserową, masaż i czego dusza zapragnie!
Obserwujcie profil HARNA - Piękna Misja, bądźcie na bieżąco z tym, co proponujemy i puszczajcie informacje o naszym działaniu w świat. Bo u nas wszystko jest proste - kupujecie usługę u dziewczyn z Ukrainy i pomagacie. Extra, co nie?
Ada Porowska