Flash mob „Bez-DOM-ność to NIE wybór" 2017

Wszystko wspaniale się udało. Brawo, brawo, brawo. W tym roku wsparli nas przyjaciele z Zakładu Poprawczego w Laskowcu, Zakładu Poprawczego w Konstantynowie Łódzkim, oraz Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy nr 2 w Warszawie. Dzięki za pomoc Agnieszka Sikora i Barbara Sowińska, Katarzyna Nicewicz. Akcja przygotowana przez Anna Suska i Katarzynę Toeplitz moderującą profil Bezdomność To Nie Wybór. Jesteśmy wspólnie nie do pokonania i pięknie zmieniamy świat. Panowie brawo, brawo!!!!
Flash Mob „Bez-DOM-ność to NIE wybór" uczestnicy: - Podopieczni i pracownicy Pensjonatu „Św.Łazarz” mieszkań treningowych - Fundacja DAJ HERBATĘ w Warszawie Katarzyna Nicewicz - Fundacja PO DRUGIE w Warszawie Agnieszka Sikora - Mokotowskie Hospicjum w Warszawie - Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Konstantynowie Łódzkim     Film zrealizowany będzie przez uczestników zajęć Młodzieżowej Akademii Filmu i Aktorstwa MAFIA z Domu Kultury „Kolorowa”
Hasła tegorocznej akcji: - Człowiek, nie bezdomny - Ochraniam Twoje osiedle - Niczym się nie różnię - Ty też możesz być bezdomnym - Mam marzenia - Mam pasję - Miejsce na spanie to mieszkanie - Bezdomny, ale nie beznadziejny - Mieszkanie to nie przywilej - Wśród nas są frankowicze - Komornik zajął mi 60% pensji - Nikt nie wybiera bezdomności - Bezdomność to kryzys społeczny - Bezdomność ma początek i koniec - Mam komornika - Moje marzenia to dla innych codzienność - Walczymy z uprzedzeniami - Chcę pracować, ale nie za darmo - Nie wiedziałem, gdzie szukać pomocy - Dziś domny, jutro bezdomny - Nikt nie jest pewny jutra - Każdy zasługuje na szacunek - Mieszkanie, praca, godne życie - Nie jestem alkoholikiem - Nie jestem leniwy - Bezdomność to kryzys - Pracodawca nie dał mi pensji - Płacę podatki - Pracowałem na „śmieciówkach” - Nie chcę dłużej mieszkać w schronisku - Dbam o siebie - Nie mam się gdzie umyć - Zostałem sam - Spójrz mi w oczy - Nie oceniam - Bieda nie krzyczy - Nie chcę żyć na ulicy - Mam zasady i wartości - Jestem wykształcony - Nie jestem przestępcą - Mam swoją godność