Drastyczna podwyżka ceny prądu!

Jesteśmy fundacją wspierającą od 30 lat osoby doświadczające bezdomności. W ramach swoich działań prowadzimy mieszkania treningowe i Pensjonat Socjalny "Św. Łazarz " w którym rocznie schronienie znajduje ponad 300 osób. Od początku wojny w Ukrainie pracownicy Misji ruszyli z pomocą do matek i dzieci. Pomagamy nie tylko na warszawskich dworcach ale też stworzyliśmy miejsca noclegowe gdzie uchodźcy wojenni otrzymują każdą niezbedą pomoc. Od początku wojny takie wsparcie w naszej placówce otrzymało ponad 200 osób. Matki i ich dzieci mają u nas bezpieczne schronienie.
Co roku planujemy budżet na kolejny rok . Pandemia zaburzyła nasze działania. Trudno było nam odnaleźć się w tej pandemicznej rzeczywistości i znaleźć środki finansowe na zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim mieszkańcom naszego domu. Z Waszą pomocą udało się.
To co dzieje się teraz z cenami prądu i gazu to gwóźdź do trumny Misji. Jesteśmy totalnie załamani...
Nie jesteśmy w stanie zapłacić tak wysokich rachunków. Przecież opłata za jeden miesiąc - styczeń 2023 bliska jest rocznym wydatkom jakie ponosiliśmy za prąd do tej pory. Wiemy też, że otrzymamy wyższy rachunek za gaz. Jak mamy planować pomoc dla starszych chorych ludzi i dla mam z dziećmi kiedy sami możemy nie mieć pieniędzy na opłacenie rachunków.
Boimy się zimy. Odwiedzaliśmy zawsze pustostany i dworce zimą oferując ludziom pomoc. Ciesząc się, że możemuy zaoferować ciepły pokój i czyste łóżko. Wiemy, że czeka nas zimowa fala uchodźców z Ukrainy.
Te ceny prądu nas zabiją, czeka to też inne placówki wspierające osoby potrzebujące. Nie tylko schroniska dla osób doświadczających bezdomności ale też placówki dla matek i dzieci, dla osób chorych i starszych, organizacje wspierające umerających.
Jak mamy dalej funkcjonować. Czujemy się bezradni wobec takich działań...